בלוג בניית אתרים וקידום אתרים בגוגל

10 טיפים לבחירת יועץ קידום אתרים?


תחום קידום האתרים הפך בשנים האחרונות, ממצב של מספר בודד של מקדמי אתרים מקצועיים, לשוק כמעט רווי שמכיל מקדמי אתרים רבים ברמות שונות.
כשתחום קידום האתרים בגוגל החל לתפוס תאוצה גם בישראל ויותר ויותר חברות הבינו שזה לא מספיק לבנות אתר אלא צריך גם לשווקו, בחרו חברות בניית אתרים רבות להציע שירותים של קידום אתרים ללקוחותיהם. כיום, המודעות לקידום מתחילה בדרך כלל עוד בשלב בחירת החברה לבניית אתרים וחשוב לכם, הלקוחות, לבחון היטב את התוצרים שאתם מקבלים.
 
על מנת לפשט את הבחירה אני אתן מספר טיפים לבחירת מקדם אתרים בגוגל:
  1. האם מקדם האתרים הוא בעצם אחד החברה שבונים את האתר? בדרך כלל האוריינטציה של האנשים הללו היא יותר טכנולוגית ופחות שיווקית.
  2. למי שצריך קידום בחו"ל - האם מקדם האתר מתמחה רק בקידום בארץ או שיש לו ניסיון גם בקידום בחו"ל? ישנם הבדלים בין צורות הקידום בארץ ובחו"ל כאשר בארץ מנוע החיפוש של גוגל יותר סלחן לצעדים מסוימים.
  3. האם מקדם האתרים מתחייב לתוצאות ספציפיות של מיקומים תוך זמן מוגדר. זה נורת אזהרה!! לא ניתן להעריך את פעולות הקידום שהמתחרים יעשו וקשה לקבל הערכה של זמן מכיוון שקידום טוב הוא תהליך מתמשך ואיטי (דפוס קידום נורמלי ולא דפוס מהיר מדי) .
  4. יש חשיבות רבה לניסיון, מכיוון שמקדמי אתרים מקצועיים מקדמים גם בשיטות שהם מצאו בעזרת עריכת ניסויים אישיים ולא רק על ידי שינון של חומרים שהם קראו בפורומים או בספרים.
  5. צריך לבחון האם מקדם האתרים מבין אסטרטגיה שיווקית ושיווק במדיות אחרות ולכן יכול לתת מעטפת רחבה יותר.
  6. האם ייועץ קידום אתרים יכול להבין מונחים מקצועיים של הלקוח שהוא מקדם. לדוגמא קידום של חברה תעשייתית מצריך יכולת להבין תהליכים טכנולוגיים של החברה.
  7. חשוב לבדוק מה מקדם האתרים יעשה לאחר שיסתיים התהליך המוסכם של הקידום (שלא יוריד לינקים שהוא הוסיף במהלך הקידום).
  8. צריך לבדוק האם מקדם האתרים לא מקדם מתחרה שלכם מכיוון שייתכן שיהיה לו ניגוד אינטרסים (מי הוא יעדיף שיהיה ראשון לקוח א' או לקוח ב' על אותה מילת מפתח) .
  9. האם מקדם האתרים משדר נוחות. יש חשיבות רבה לאינטראקציה שלכם למקדם האתרים. האם מקדם האתרים מגיע בגישה מתנשאת או שהוא בגישה מקשיבה ומייעצת.
  10. שימו לב למחירים, מחיר נמוך מדי או להיטות יתר לביצוע העבודה (תוך גישה מתנשאת שהוא בטוח שיוכל לקדם לכם את האתר בלי בעיה) היא נורת אזהרה. צניעות לא פגעה מעולם באף אחד.
לסיכום, ניסיתי להציג כאן מספר טיפים כיצד לבחון ולבחור מקדם אתרים. במידה ואתם מעוניינים אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ונשמח לעזור לכם. יש לנו ניסיון של למעלה מ-7 שנים בקידום אתרים בגוגל.