בלוג שיווק שותפים

המלצה: אם אתם מתחילים בתחום כדאי לכם לקרוא קודם את המדריך שלנו - איך מתחילים לשווק תוכניות שותפים (אפיליאטס)

איך מתזמנים נכון את פרסום התכנים שלכם?


הפעם אני רוצה לדבר על חשיבות התזמון של הכנסת תכנים לבלוג
 
אני מאמין שרובכם לא מכירים לעומק את תחום ה-SEO (קידום בגוגל), זהו תחום רחב ודינמי כאשר הנקודה המרכזית שלו היא שיפור הדירוג של האתר בתוצאות בגוגל. (הערת אגב: מי שלא יודע, אני התחלתי לעסוק בקידום בגוגל לפני כמעט 20 שנה והייתי בין ראשוני המקדמים בארץ).
 
קידום אתר בגוגל דורש ידע ומיומנות רבה והרבה מהמידע שמפורסם באינטרנט בנושא הוא לא רלבנטי ועלול לגרום לכם יותר נזק מתועלת. אבל מה שחשוב לכם לזכור, גם אם אתם רק מתחילים, שהמטרה שלנו היא ליצור מערכת טבעית. פעולות דרסטיות עלולות לעורר את גוגל לפקוח עין על האתר שלכם ובדרך כלל זה לרעה ולאו דווקא לטובה.
 
כאשר אנחנו מדברים על תזמון, נדאג להכניס תכנים לאתר באופן טבעי, מתמשך ותדיר ככל האפשר. לצורך הדוגמא אם יש לנו 10 מאמרים כתובים, ישנה אפשרות להעלות בבת אחת את כל המאמרים לאתר, אבל מצד שני ייתכן שנשקול להעלות לאתר בהתחלה את 5 המאמרים הטובים שלנו ולהעלות את 5 המאמרים הנוספים אחת לשבוע.
 
חשוב להבין, מכיוון שאתר חדש שעולה לרשת בדרך כלל לא נסרק באופן מיידי (אלא אם כן יש לכם קישור מאתר חזק וותיק שנסרק באופן תדיר - דבר שיכול לזרז את התהליך). חשוב שנזהה שגוגל מאנדקס את האתר ומתחיל להראות אותו בתוצאות. ישנם מספר דרכים לזהות זאת ודרכים לזרז את התהליך, אבל כאמור, קשה במסגרת של פוסט קצר לרדת לרזולוציות כאלו.
מה שאני ממליץ לכם זה להסתכל בגוגל ולקרוא על Google search console (מה שהיה נקרא בזמנו webmaster tool). אם תוסיפו את האתר שלכם לקונסול של גוגל אתם יכולים לעזור לגוגל לזהות את האתר החדש שהעלתם ולגרום לו להתחיל לאנדקס אותו  על ידי הוספת sitemaps .
 
לאחר העלאת האתר החדש, כדאי להתחיל להסתכל לאחר לפחות כשבועיים-שלושה על ידי הקלדה לדוגמא: site:www.YOURDOMAINNAMEEXAMPLE.com
בתיבת החיפוש בגוגל ולבדוק האם יש תוצאות מהאתר. זה יכול לתת לנו אינדיקציה ראשונית לגבי התחלת הופעת האתר בתוצאות החיפוש.
 
אחרי הסריקה הראשונית של האתר או הבלוג, אפשר לתזמן נכון יותר את מועדי העלאת התכנים החדשים.
 
לסיכום, יכול להיות שהפוסט הזה הוא קצת טכני ומתקדם, אבל אם אתם מחפשים לפחות נקודה אחת להוציא ממנו – תחשבו איך אתם מתזמנים הכנסת תכנים לבלוג באופן טבעי ולא דרסטי מדי.