קורס בטראלייף - האם כדאי להרשם?

קורס בטראלייף - סקירה


אני אפילייאט למעלה מ- 20 שנה, נרשמתי לקורס בטראלייף לפני כ-4 שנים ומאז אני שם. אם אתם מתלבטים, אני אנסה להציג את היתרונות והחסרונות בצורה המקיפה ביותר והאם יש כסף בתחום או שזה הכל אחיזת עיניים.

אז לפני שאכנס לעומק לסקירה על קורס בטראלייף של אלכס פרידמן, אני רוצה לתת רקע קצר על הניסיון שלי בתחום. כאמור, אני עוסק בתחום של שיווק באינטרנט כבר הרבה מאד זמן ואני עוסק בשיווק שותפים בארץ ובחו"ל בנישות שונות, מתיירות ועד נישת עשיית כסף.

הגעתי לקורס בטראלייף במקרה, כאשר גולשים באתר שלי התחילו לשאול את דעתי לגבי הקורס. אני אגלה לכם את האמת, בהתחלה בהתחלה כשפניתי לאלכס והצעתי לשלוח אליו תלמידים הוא סרב. הוא אמר לי שאם אני לא מאמין בחזון שלו אז הוא מוותר עלי ועדיף שאני לא ארשם ולא אפנה אליו אנשים. האמירה שלו עשתה בדיוק את הפעולה ההפוכה. זה רק הרשים אותי יותר, סקרן ואתגר ונרשמתי. הוא היה מוכן לוותר על תשלום חודשי של 200 ₪ (העלות שהייתה בזמנו) ועל תנועה של לקוחות פוטנציאלים איכותיים, רק כדי לתת ערך למי שבאמת רוצה ומגיע לו. מאז ועד היום כבר הפניתי אליו מעל 1500 תלמידים שנרשמו לקורס. ומי שמאמין בקארמה טובה, מבין שלהיות הוגן זה משתלם.

פרוייקט בטראלייף הראשון, שיצא בשנת 2016, התחיל כקורס שיווק שותפים חינמי שמכיל 10 שעורים. לאחר אותם שעורים, שנתנו ערך בתחומים רבים בשיווק שותפים, אלכס הציע לשדרג כלקוח זהב ונפתחו שעורים ואפשרויות נוספות. אני יכול לגלות לכם שמהסטטיסטיקה שאני ראיתי כמשווק, מעט אנשים צפו בשעורים המתקדמים ורובם נעצרו בשיעור הראשון והשני. אבל אלה שלקחו את זה ברצינות, צפו בכל השיעורים כמה פעמים, שדרגו ויישמו את מה שנאמר. וזאת בדיוק הנקודה החשובה שאני רוצה שתיקחו מהסקירה שלי. זה נכון שהתחום לא מתאים לכל אחד, אבל אם אתם רציניים ומוכנים להשקיע בזה הרבה, אז ייתכן שאתם שייכים לקבוצה האיכותית של המצליחים. הקורס של בטראלייף אינו נוסחא להתעשרות מהירה, לא מדובר פה בהכנסה פאסיבית מעבודה מהבית או כל מני אשליות, שאתם רואים בהרבה קורסים לשיווק שותפים או בסרטוני יוטיוב, אם זה מה שאתם מחפשים אז עדיף שתעברו לקורסים אחרים. מדובר בפלטפורמה שמאפשרת לימוד תחום רחב מאד של יזמות דיגיטלית בעיקרה.

לאחר כשנתיים שפרוייקט בטראלייף היה באוויר הוא שודרג לגירסה 2.0. הקורס של בטראלייף המשודרג היה רחב הרבה יותר מהראשון עם 15 מודולים בנושאים שונים, שנתנו ערך מוסף גדול מאד לתלמידים. אלכס יצר קשר עם המנכ"ל (אריק סלגדו) של בילדראול, שהינה פלטפורמה דיגיטלית מתקדמת, שמכילה כלים החל מבניית אתרים, דיוור לרשימות תפוצה, דפי נחיתה ועוד, ויצר שיתוף פעולה. הוא דאג לתרגם לעברית את הפלטפורמה ויצר התממשקות בין המערכות של בילדראול לבטראלייף. שיתוף הפעולה והתקשורת הישירה של אלכס למנכ"ל מאפשרים לו לדחוף ולעזור לקהילה, שנמצאת בבטראלייף ולדאוג לה ככל האפשר. כמו-כן, מאפשרים מודל תשלום, שמאפשר גישה חופשית לפרוייקט בטראלייף למי שרשום ומשלם לבילדראול בחבילה הרחבה.

הכנתי לכם סרטון שנותן סקירה על קורס בטראלייף 3.0 - לחצו למטה פעמיים להפעלת הסרטון:>>> קורס בעברית לשיווק שותפים


אני רוצה לגעת בנושא התכנים. קורס בטראלייף 2.0 מכיל מידע רב והתמקדות בשיווק דרך פייסבוק. אני לא מכיר את התכנים של כל הקורסים האחרים שקיימים בארץ, אבל כשאני משווה את זה לקורסים שרכשתי בחו"ל, התכנים רחבים ונותנים מידע מספק גם למתחילים וגם למתקדמים. הקורס נוגע בנושאים מתקדמים וחשובים כגון משפכים שיווקיים, וידאו וקופירייטינג. לדעתי, חשוב לעבור על כל השיעורים שקיימים במודולים השונים ואני הייתי מתחיל בסדר של מהתחלה ועד הסוף ולא רק רואה שיעורים מדגמיים וקופץ ממודל אחד למשנהו לפי מה שנראה לכם מעניין. אבל הכי חשוב לדעתי, בלי קשר לתכנים, זה ליישם. אתם קוראים מודול קופירייטינג, תתאמנו ותכתבו מספר מאמרים וקופי למודעות, אתם קוראים מודול על יצירת סרטוני וידאו, תצלמו ותערכו סרטים ותעלו ליוטיוב. הבנתם את הרעיון... לא מדובר בספר קריאה, מדובר במידע ותהליך ובמידה ולא תיישמו אז חבל על הזמן והכסף שלכם.

בטראלייף 3.0 הוא כבר מרכז ליזמות דיגיטלית, הרבה יותר מקיף מהפרוייקטים הקודמים של בטראלייף. בבטראלייף 3.0 יש מעבר לקורס הבסיס גם קורסים שונים בתחומי יזמות אינטרנטית וקורסים נוספים לצפיה בנושאים שונים שלאוו דווקא שיווק שותפים. חלק מהקורסים ניתנים כחלק מהפרוייקט הראשי וחלקם ברכישה נוספת. הכל מרוכז במקום אחד, בצורה נוחה ומסודרת וכבר אין צורך להתחיל לדוג קורסים במקומות שונים כדי ללמוד נושאים והרחבות.

המבנה של קורס בטראלייף שמאפשר למידה של קורסים אוניברסליים כמו קורס שיווק שותפים או קורס שיווק דיגיטלי, אבל גם אפשרות של רכישה של קורסי פרמיום, כגון קורס POD -Print on demand, קורס על פרסום ממומן ביוטיוב, קורס קריפטו ואפילו קורס בנדל"ן, מאפשר לתלמידים לרכז את מאמצי צבירת הידע שלהם במקום אחד. התלמידים יכולים ללמוד את היסודות ואת האסטרטגיה של שיווק דיגיטלי בבטראלייף אבל גם להרחיב את הידע שלהם, והכל תחת אותה קהילה של משווקים. הריכוזיות בבטראלייף 3.0 היא שם המשחק והיא נותנת לו יתרונות רבים מול המתחרים.

המידע בקורס מועבר על ידי אלכס בצורה ברורה בגובה העיניים. הוא לא נותן תחושה של אני הגורו שלכם ואתם תעשו מה שאני אומר, אלא שהוא מנסה להדריך אתכם ורוצה לראות בהצלחתכם. אני רוצה להדגיש נקודה חשובה, אתם צריכים להתחבר למרצה ולסגנון הלימוד שלו. יש אנשים שאוהבים מדריכים טמפרמנטים, קופצניים ומהירים ויש כאלה שמתחברים למדריכים סולידיים וקצת יותר איטיים. לכן, לא כל מדריך מתאים לכולם וחשוב שתבחרו בקורס, שבו אתם מרגישים את החיבור הטוב ביותר.

קורס בטראלייף מכיל הרבה מאד נושאים מחולקים למודולים

המודולים הראשונים מדברים על פרדיגמות חשיבה ועל מיינדסט וקורס בטראלייף עושה סדר בעקרונות ומושגים שאתם תתקלו בתחום שיווק שותפים. הקורס מציג מהן רשתות שותפים, מה הן עקרונות התנועה, משפכים שיווקים ועוד. המודולים הבאים בבטראלייף עוברים על אסטרטגיות שיווק, איך מבצעים סקר שוק, עקרונות של קופירייטינג, וידאו, עמודי נחיתה ועוד. כפי שאתם שמים לב, היקף התכנים הוא רחב מאד.
בטראלייף עושה שימוש נרחב בכלי של בילדראול שתורגם במיוחד לעברית על ידי אלכס ולכן הוא מציג מודול שלם על השימוש בכלי. אחרי שקורס בטראלייף נוגע בתכנים הדרושים כדי להיות משווק שותפים, הוא ניגש לנושאים מתקדמים ומציג הסבר מפורט על שימוש בפייסבוק כמקור תנועה להצעות שותפים. כמו-כן, מסבירים בקורס על שימוש במשפכים שיווקים מתקדמים ואוטומציה.

התכנים של הקורס המרכזי של בטראלייף, הקורס הדיגיטלי שמתמקד בשיווק שותפים, מחולקים למודולים - הסיליבוס החלקי:

 1. מודול מיינדסט - במודול הזה תלמדו את הבסיס התאורטי למיינדסט של הצלחה ותעברו על פרדיגמות שונות.
 2. מודול מושגים בעולם השיווק - במודול הזה תלמדו על המושגים השונים שחייבים לדעת, החל ממה זה רשתות שותפים ועד דפי נחיתה, תנועה, משפכים שיווקים ועוד.
 3. אסטרטגיות שיווק - במודול הזה תלמדו אסטרטגיות שונות לשיווק כגון יצירת תוכן, מותג פרטי ועוד.
 4. חקר שוק - על מנת לחקור נישות ומוצרים אתם צריכים לבצע חקר שוק. במודול הזה תלמדו איך מזהים ובוחנים מתחרים ברשתות השונות, קליקבנק ועוד.
 5. קופירייטינג - בטח שמעתם את המושג "התוכן הוא המלך" (באנגלית זה נשמע יותר טוב), מודול קופירייטינג מדבר על מרכיבי הכתיבה ואיך אפשר לכתוב תוכן משכנע שמעביר את המסר שאתם רוצים.
 6. מודול וידאו - מודול וידאו הוא מודול ענק של מעל 4 שעות של שעורים, שבקלות לדעתי יכלו להיות קורס בפני עצמם. אלכס עובר מהיסודות של יצירת סרטוני וידאו ועד תוכנות וציוד מומלץ.
 7. מודול עמודי נחיתה - עמודי הנחיתה הם אחד המרכיבים העיקריים להצלחה או כשלון של שיווק הצעת שותפים. המודול שמורכב גם הוא, מ - 4 שעות של שעורים, מסביר איך בונים עמודי נחיתה שעובדים.
 8. יצירת אווטאר - מודול ייחודי על הדמות.
 9. מודול שימוש בבילדראול - בילדראול היא הפלטפורמה הדיגיטלית שעליה מבוססים הרבה מהתכנים של קורס בטראלייף. יש מעל 5 שעות הדרכה בעברית, הכי מקיפה שתמצאו בארץ על הפלטפורמה, החל מבניית אתרים ודרך אפשרויות הדיוור והאוטומציה.
 10. משפכי שיווק - איך יוצרים משפכי שיווק ואוטומציה, מהגדרות עמודי נחיתה דרך דיוור ואנליזה.
 11. מודול מעקב המרות - על מנת למטב את הקמפיינים אנחנו צריכים לנתח את המידע, המודול מלמד כלים וטכניקות.
 12. פרסום בפייסבוק - 12 שעות עם 8 מודולים רק על פרסום בפייסבוק. כל האיזור של פרסום בפייסבוק היה יכול להיות קורס שלם נפרד, אבל הוא נמצא כחלק מקורס בטראלייף האוניברסלי.
 13. מיקור חוץ - השימוש במיקור חוץ מאפשר לנו לנצל את הזמן היקר שלנו, לעשות סקיילינג ולמצוא ספקים שיחפו על פערים מקצועיים שלנו, לדוגמא מעצבים, כותבי תוכן וכו'.
 14. הנהלת חשבונות - הסבר על סוגי עסקים ועבודה נכונה מהבית.
חשוב לבצע תאום ציפיות לפני שנרשמים לקורס. אני במקומכם הייתי עושה רשימה של הדברים שאותם אני מחפש ונקודות שחשובות לי. תחשבו ותפעלו כמקצוענים בכל תחום שאתם בוחרים. הייתי בודק האם התכנים מתאימים ומעניינים, האם המידע הוא חדשני, האם המחיר שמוצג הוא ביכולת שלי, האם יש דרישה להוצאות כספיות נוספות (רוב קורסי השותפים דורשים השקעה כספית על פירסום) אני ממליץ לכם לקרוא את המאמר שכתבתי בנוגע לאיך בוחרים קורס לשיווק שותפים. יש שם הרבה מאד פרמטרים שכדאי להתייחס אליהם.

עכשיו אני רוצה לנגוע בנקודה של - האם יש בכלל כסף באינטרנט? אם אתם מחפשים את התשובה הקצרה אז בטח שיש, אבל אם אתם מחפשים את התשובה המקצועית והארוכה יותר, זה מאד תלוי.

אפשר להרוויח כסף באינטרנט בעבודה מהבית, אבל זה דורש הרבה מאד עבודה בדרך כלל. אל תתפתו להבטחות או לאיזה פרדיגמת התעשרות שמציגים לכם. יש בזה הרבה מאד אשליות ושיטות מכירה שנוגעות על הנימים הכי עדינים של כל אחד ואחד מאיתנו. החלום של לשבת רגל על רגל בבריכה עם לפטופ ולעבוד הוא אפשרי, אבל הוא יחסית קשה להשגה. יש הרבה חסרונות בשיווק שותפים במשרה מלאה, אתם בודדים בדרך כלל ועובדים לרוב לבד, הרבה מהפעמים אתם תלויים בגורמים חיצוניים להצלחה שיכולים להשתנות ברגע ולכן היציבות קטנה יותר (גוגל יכולים לעשות שינוי באלוגריתם שלהם ואז כל פעולות ה-SEO יכולות להשתנות בלילה, פייסבוק יכולים להחמיר ולסגור לכם חשבונות של מודעות פרסום, ועוד ועוד גורמים) ויש הרבה מאד פיתויים של דחיינות. אבל מצד שני, אם אתם לוקחים את למידת התחום וההצלחה בו בצורה מקצוענית, אתם מגדילים את אחוזי ההצלחה בצורה מטורפת. צריך הרבה מאד סבלנות, כוח רצון ואמונה בצדקת הדרך כאשר בוחרים בתחום וזה לא מתאים לכולם. יש אנשים שלוקחים כשלונות בצורה טוטאלית שגורמת לקפיאה במקום או לנטישה, אבל כדי להיות משווק שותפים או יזם דיגיטלי צריך אורך רוח ולראות כשלונות כחלק מתהליך הלמידה ומקפצה להצלחה.

>>> קורס בטראלייף לשיווק שותפים


לסיכום, אני מקווה שעזרתי לכם לקבל מידע לגבי הקורס של בטראלייף. כפי שהבנתם אני ממליץ וחושב שהוא מצויין במיוחד למתחילים וגם למתקדמים. קורס בטראלייף הוא קורס נדיר בארץ ועומד מאחוריו איש עם חזון של נתינה. אני חייב לציין גילוי נאות שאני משווק את הקורס שלו בתור אפילייאט, אבל מכיוון שאני עוסק בתחום כל כך הרבה זמן והשם שלי חשוב, אני לא אמליץ על קורס שאני לא מאמין בו.

אתם מוזמנים להיכנס לאתר בטראלייף ולהתרשם בעצמכם האם זה מתאים לכם ובמידה וכן תירשמו. המון בהצלחה לכולם ותחשבו כמקצוענים עם חשיבה חיובית, זה תמיד עוזר בחיים!