שיווק שותפים - איך להתחיל?

שיווק שותפים - איך להתחיל?


אחת השאלות הנפוצות ביותר של משווקי שותפים מתחילים היא איך להתחיל בשיווק שותפים ובכן יש מגוון אפשרויות וכדאי לכל אחד לבחור בשיטה שמתאימה לו.

אנשים נחשפים לתחום של שיווק שותפים בדרכים שונות. יש כאלה שראו פרסומות בפייסבוק, הקליקו והגיעו לעמוד נחיתה של קורס שיווק שותפים. יש כאלה שמכירים חבר שעוסק בתחום השיווק באינטרנט שסיפר להם שיש תחום שבו ניתן להרוויח כסף דרך האינטרנט שנקרא שיווק שותפים ויש כאלה שחיפשו בגוגל או בפייסבוק דרכים ליצירת כסף מהבית ונחשפו לסרטונים או אתרים שמדברים על שיווק שותפים ומשם התחילו לחקור.

מעבר לכך, אנשים מגיעים לשיווק שותפים מרקעים שונים. יש כאלה שעוסקים בתחום שיווק אינטרנטי או פרסום ויש להם כבר ידע ראשוני ושיווק שותפים משלים להם את הידע. יש כאלה שבכלל לא מכירים את התחום של שיווק דיגיטלי והם מגיעים מתחומים אחרים ולכן הם מתחילים בדרך כלל מלמידת השפה של השיווק, יש כאלה שהם יזמים בתחומים אחרים והם רואים בשיווק שותפים כתחום נוסף שבו הם יכולים למנף את הפוטנציאל היזמי שלהם ויש כאלה שניסו בעבר שיווק שותפים ונכשלו ועכשיו רוצים לחזור ולנסות שוב.

השוני בין הרקעים השונים ובין צורות החשיפה לשיווק שותפים יכול להשפיע על צורת הלמידה ועל הדרך שבה הם יתחילו בשיווק שותפים. לצורך הדוגמא לאנשים עם רקע בשיווק שנכנסים לתחום של שיווק שותפים, בדרך כלל חסרים אלמנטים פרקטיים של איך בונים דפי נחיתה, איך בונים קמפיינים בפייסבוק וכו'. לעומתם, אנשים חסרי ידע בתחום של שיווק שותפים, בדרך כלל יחפשו קורס שילמד אותם את היסודות. נקודת הפתיחה לכניסה לתחום של שיווק שותפים לא מעידה בהכרח על סיכויי ההצלחה. יכולים להגיע אנשים עם רקע בשיווק אבל חסרי תכונות של יצירתיות ויזמות ודווקא האנשים חסרי הרקע בתחום בעלי התכונות הללו יכולים לעקוף אותם בסיבוב ולהצליח בשיווק שותפים.

אז איך מתחילים בשיווק שותפים? כל כניסה לתחום חדש דורשת צבירה של ידע. אני הייתי מתחיל בצבירת ידע חינמי דרך סרטונים רלבנטיים ביוטיוב, אחר כך הייתי נכנס לאתרים של משווקי שותפים ומנסה למצוא טיפים לשיווק שותפים. ומשם הדרך מתפצלת. יש כאלה שיקפצו למים כבר על ההתחלה וינסו ללמוד תוך כדי תנועה מהניסיונות, הכשלונות וההצלחות שהם יחשפו ולעומתם יש כאלה שיבחרו ללמוד קורס שיווק שותפים מסויים שיעשיר להם את הידע בצורה מסודרת.

לאחר ותוך כדי צבירת הידע חשוב ליישם. זה לא חוכמה לצפות בקורס מסויים בלי ללכלך את הידיים ולנסות לשווק לבד. אני הייתי מתחיל עם כמה פעולות ללא עלות שיכולות להניע את התהליך. דבר ראשון הייתי פותח עמודים בפייסבוק, יוטיוב ואינסטגרם או טיקטוק. אל הערוצים הללו הייתי מנסה להעלות תכנים. אתם לומדים לדוגמא בקורס על צילום סרטונים, הייתי מצלם סרטון אחד או שניים לפחות ומעלה לערוץ ביוטיוב. עצם הפעולה והאקטיביות חשובה להצלחה בשיווק שותפים.


>>> קורס בעברית לשיווק שותפים

המלצה נוספת שלדעתי יכולה לעזור היא לפתוח בלוג בתחום שאהוב עליכם ולהתחיל לכתוב ולהעלות תכנים. אין לכם מושג כמה תלמדו מהכתיבה ואיך תוכלו להשתפר גם מבחינת טכניקה וגם מבחינת קופירייטינג והעברת מסרים. במידה ואין לכם תחום שקל לכם לכתוב עליו, תנסו לכתוב בלוג בתחום התיירות ולהעלות אליו תמונות ומאמרים שמתארים את החופשות שלכם. לדוגמא, טיילתם בהולנד, תנסו לכתוב כמה שיותר מידע וטיפים שיכולים לעזור לאחרים. המטרה היא לאו דווקא למכור מוצרים, אלא להתנסות ביצירת תכנים ולהיות אקטיביים.

אחרי שצברתם ידע והתחלתם לכתוב תכנים, תעברו לשלב הבא של בחירת נישה ומוצרים לשיווק. אתם יכולים לבחור מוצרים דיגיטליים או פיזיים ותנסו להתקבל לרשתות שותפים על סמך הנכסים שצברתם והנוכחות האינטרנטית (כבר יש לכם בלוג ו/או ערוץ ביוטיוב וכו'). מפה אתם צריכים להמשיך לבד כפי שלמדתם בקורס לשיווק שותפים או בסרטונים שצפיתם בהם. אתם צריכים לבנות משפכים שיווקיים למכירת המוצר, לדאוג להביא תנועה, לנתח את הסטטיסטיקה ולשפר.

לסיכום, המטרה של המאמר הייתה להסביר באופן כללי איך מתחילים בשיווק שותפים. אני אישית חושב שהדרך הנוחה ביותר היא על ידי רישום לקורס לשיווק שותפים שיש לו קבוצת פייסבוק פעילה ותמיכה. אתם תתפלאו כמה מידע ועזרה תוכלו לקבל ממשווקי שותפים וותיקים או ממשווקי שותפים מתחילים שמתנסים באותו השלב שלכם. אתם חייבים לעשות תאום ציפיות עם עצמכם ולהבין שמדובר בתהליך מתמשך של למידה והתנסות ולא בנוסחאת התעשרות מהירה או הכנסה פאסיבית. אם תצליחו תרוויחו תחום מרתק ומכניס ואם לא אז גם לא נורא, תהנו מהתהליך כמה שיותר וייתכן שהוא יעזור לכם גם בתחומים אחרים. המון בהצלחה!